ניתן למנוע תאונות דרכים קטלניות בישראל

לצערנו במדינת ישראל מתרחשות עשרות תאונות דרכים בכל יום, מרביתן מסתיימות ללא נפגעים אך חלק קטן מתאונות הדרכים קטלניות ומסתיימות בצורות טרגדיות אותן כולנו רוצים למנוע. במאמר הבא הציע מספר הצעות ורעיונות למניעת תאונות דרכים קטלניות בישראל.

1. החלת איסור על הצגת פרסומות לנהגים

הפרסומות בכבישים מסיחות את הדעת של הנהגים בזמן הנסיעה ויכולות בקלות להוציא אותם מריכוז, בעיקר פרסומות של בר רפאלי כמו הפרסומת המוצגת בצומת גלילות בעליה לגשר, מעניין אם אי פעם מישהו מקצועי בדק את העניין של הסחת הדעת על ידי פרסומות בזמן הנהיגה, גם מעניין כמה תאונות נגרמו עד היום בגלל שנייה אחת של חוסר תשומת לב עקב הסתכלות לעבר פרסומת עם איזו דוגמנית או מעדן שוקולד חדש.

2. הרחבת השוליים בצדי כבישים בין עירוניים

ניתן לראות את הצורך של נהגים רבים לעצור את מכוניתם בצדי הכביש מסיבות שונות כגון פנצ'ר בגלגל, שיחת טלפון חשובה או עשיית צרכים של הילדים שקשה להם להתאפק כל הדרך בנסיעות ארוכות, תארו לכם שלכל כביש בין עירוני מרכזי בישראל היה מקום לעצירת המכונית, נניח כל קילומטר, האם לדעתכם זה יכול יכול למנוע תאונות קטלניות בדרכים?

3. תאורה טובה יותר בכבישים מסוכנים במיוחד

ישנם כבישים רבים בישראל, בצפון ובדרום הארץ אשר אינם מוארים כראוי ולמרות האורות היוצאים מן המכונית לא תמיד ניתן לראות בבירור את המשך בדרך ליותר מכמה מטרים בודדים, תאורה טובה יותר בכבישי ישראל תשפר את הראות הלקויה בכבישים ולדעתי גם תעזור למנוע תאונות דרכים, מה אתם חושבים?

4. גדר ההפרדה בין הנתיבים מצילה חיים

במרבית כבישי ישראל יש גדרות הפרדה בין הנתיבים לשני הכיוונים המנוגדים, אך לא בכולם – היום בו נכתב עדכון זה למאמר הוא יום שני ה-23/02/2015, הייתה היום תאונת דרכים קטלנית בה נהרגו 2 בני אדם בכביש 232 שבין הקיבוצים מפלסים וכפר עזה שבדרום הארץ ו-2 נוספים נפצעו, אחד באורח קשה, זהו כביש ללא גדר הפרדה שהייתה יכולה למנוע את התאונה הקטלנית שהתרחשה והייתה יכולה להציל חיי אדם.

5. נסיעה במונית לבילויים באחריות מי ששותה אלכוהול

אחת הבעיות המרכזיות שגורמות לתאונות הדרכים הקטלניות ביותר בישראל ובעולם היא חוסר האחריות של נהגים ששותים ולאחר מכן נוהגים, תופעה זו ניתן למנוע על ידי חינוך, כמו כן ניתן לחזק את קווי האוטובוסים הליליים ולהאדיר נהגי מוניות המעודדים נסיעה לבילוי ובחזרה במונית על ידי הנחות מיוחדות לנסיעות בשעות הלילה המאוחרות. יש כאלה? אני מקווה שכן.

6. מתן פרסים לנהגים אקראיים הנתפסים נוהגים כחוק בישראל

משטרת ישראל יכולה בנוסף לעצירת נהגים הנוהגים במהירות הגבוהה מהמותר או עוברים על חוקים אחרים בכבישים, "לעצור" נהגים אשר נוסעים כחוק וללא כל עיכוב מיותר ותוך כדי התחשבות בזכויות האזרח לשבח נהגים אלה ולהעניק להם את פרס ה-"נהג שומר חוק", (כמובן שקודם לכן צריך להחליט מה יהיה הפרס), בו הם יתגאו ועליו יספרו לחבריהם שגם הם יושפעו וירצו לזכות בפרס ואולי אפילו יחשבו על כך כאשר הם נוסעים בכבישים ויעשו מאמץ יתר לשמור על חוקי הנהיגה כראוי.

תאונות דרכים

המלצה מצילה חיים – התקנה של מערכת הכפתור ברכב יכולה להציל את חייכם במקרה של תאונה.

יש לכם עוד הצעות איך ניתן למנוע את תאונות הדרכים בישראל? אם כן – הנכם מוזמנים להגיב ולהציע את הרעיונות שלכם ואנא מכם, קחו אחריות על מעשיכם בכביש.

קישורים למאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *