10 טיפים לנהיגה בטוחה יותר

האם הנך מחשיב/ה את עצמך כנהג/ת זהיר/ה? האם את/ה מוצא/ת את עצמך לעתים קרובות במצבים מסוכנים על הכביש? במאמר זה תוכל/י לקרוא 10 טיפים לנהיגה בטוחה יותר שיעזרו לך לנהוג בבטיחות יתרה כשאת/ה נוהג/ת ברכבך.

נהיגה בטוחה

בטיחות וערנות בזמן הנהיגה

1) אין לעקוף מימין

עקיפת רכב בנתיב הימני הינה מסוכנת מאחר ושדה הראיה של הנהג הנעקף קטן יותר ונהגים אינם מצפים שיעקפו אותם מצד ימין, לכן בעת הנסיעה הקפידו לא לעקוף רכבים מימין, יש לעקוף מהנתיב השמאלי בלבד.

2) שמרו מרחק

חשוב תמיד לשמור מרחק מהרכב שנוסע מלפנים כדי שבמקרה של בלימת חירום יהיה מספיק זמן לעצור את הרכב בבטיחות וכך להימנע מתאונה.

קטנועים נוסעים בדרכים בטוחות

קטנועים נוסעים לאט ובזהירות

3) כיוון מראות לפני הנסיעה

לפני תחילת הנסיעה יש לדאוג שיהיה שדה ראיה כמה שיותר ברור דרך המראות הצדדיות והמראה הקדמית של הרכב.

4) חגרו את חגורת הבטיחות

יש לחגור את חגורת הבטיחות ברכב בכל נסיעה ללא יוצא מן הכלל, מלפנים ומאחור, לרשותך 5 סיבות לחגור חגורת בטיחות ברכב.

5) עשו טיפולים לרכב בזמן

יש להקפיד לבצע את כל הטיפולים לרכב בזמן ולדאוג שהרכב יהיה במיטבו בכל נסיעה, מומלץ לבדוק את אמינות ומקצועיות המוסך אצלו הנכם עושים טיפולים לרכב.

6) הקפידו לבדוק שמן ומים

יש לוודא שיש מספיק שמן ומספיק מים ברכב לעתים תכופות על מנת לא להגיע למצב בו מתחמם המנוע בשעת נסיעה ובכך תמנעו ממצבים מסוכנים של עצירה בשולי הכביש עקב חוסר תפקוד הרכב או התחממות המנוע.

7) שמרו על ערנות בזמן הנהיגה

כשאתם נוהגים חשוב שתמיד תהיו ערניים, אם אתם עייפים וצריכים לנסוע, תחשבו פעמיים לפני שאתם מתחילים לנהוג, הכי טוב במצבים כאלה להזמין מונית.

8) סעו בנתיב הימני

במידה ואין צורך לנסוע בנתיב השמאלי עדיף לנסוע בנתיב הימני של הכביש ובמידה והרכב שממולך נוסע עם אורות גבוהים ומסנוור אותך בשעות החשיכה כדאי לנסוע לאורך הקו הצהוב.

המהירות המותרת לנסיעה בכבישי איילון

מהירות הנסיעה בקילומטר לשעה

9) הישמעו לתמרורים

הוראות התמרורים בכביש נועדו על מנת שנהגים ינהגו על פי הם לכן חשוב להישמע להוראות ואזהרות התמרורים ולנהוג בהתאם.

10) התקינו דיבורית

התקנת דיבורית ברכב פותרת את בעיית הסכנה התמונה בהצמדת מכשיר נייד לאוזן לצורך שיחה בזמן נהיגה כמו גם את הקנס שניתן לקבל על דיבור במכשיר הנייד ללא דיבורית.

יש לכם טיפים נוספים לנהיגה בטוחה ברכב? כתבו אותם בתגובות ונוסיף אותם למאמר זה.

הכפתור – מערכת מצילה חיים בכביש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>